Zklamaní lidé... ti, co ví, co je život

30. prosince 2009 v 11:52 |  Zamyšlení
Mám různý kamarády.. Někteří mají vědomostí na rozdávání.. jiní si žijou v přepychu a nepoznali jakýkoliv druh krutosti.. nebo taky poznali.. Čtu o lidech z ulice, o životě v drogách.. Znám zpackaný rodiny (jsme jedna z nich), kde málo co vyšlo.. K čemu že se to chci dostat?
Pár lidí se mi líbí a mám je ráda.. A nejraději mám ty, kteří jsou názorově vyhraněný.. Prostě maj daný svoje priority, hodnoty a ambice.. Hned mi ten člověk přijde zajímavější, protože se ráda učim a taky poučim.. Zkrátka a dobře, tihle lidé mi asi mají nejvíc co nabídnout.. Když mi řeknou svůj životní dosavadní příběh.. jeho rozuzlení.. a následný poučení a utrousí i nějakou tu radu.. tak mám z toho velkou radost. Z toho že mají názor! A já od nich ten nynější lepší názor můžu klidně přebrat.. A tak se člověk zdokonaluje! Až se stane dokonalým.. ne vtipkuju, samozřejmě.. Až se stane lepším, více kreativnějším..
Osoby protřelé životem kolikrát poraděj víc než osoby životem neprotřelé.. Mají více životních příběhů, více poučeních.. Když jsem poslouchala jednu holku.. Co všechno zažila, nemohla jsem uvěřit.. A ona přede mnou seděla, pili jsme kafe a sálala z ní neuvěřitelná vyrovnanost a klid. Dříve rozklepaná naivní holčička toužící po porozumění.. A najednou silná, spokojená osoba.. Je to tím, že už spala ve spokojený rodině, měla deku a přátelé.. hrnek teplýho čaje.. A zažila si, co to je, když to nemá.. Hned si člověk více váží všeho kolem. Přírody, ptáků, barev a počasí.. vody a kyslíku.. prostě všeho..
Když se nudím, zajdu na chat.. Ne někam na flirt a podobný blbosti.. Ale zajdu do místnosti zlomených duší, zklamaných lidí.. A nestačím zírat, kolik toho chtěj světu říct.. Kolik toho maj v srdci. Na co nás chtějí upozornit.. Pochybuju, že by takhle rozumně psal člověk bez špatnejch zážitků. On za to nemůže, v pořádku.. Jen chci zdůraznit, že ten, kdo se prošel v listí, ten má co říct! A ten by měl psát knihy!!!


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama